GALA OTWARCIA  FESTIWALU

Justyna Sieniawska w pięknej interpretacji wiersza „Pamięci Poli Negri” Agnieszki Jabłońskiej z Lipnowskiej Grupy Literackiej uświetniła galę otwarcia festiwalu „Pola i inni”. Jego treść wpisuje się w idee programowe tegorocznej, 16. już edycji, która poświęcona była obrazowi kobiety, tej współczesnej i tej sprzed lat.

Niezwykle oryginalnym akcentem muzycznym w dniu otwarcia był także teledysk „Tribute to Pola Negri” Waldemara Knade, altowiolisty i kompozytora z Bydgoszczy. Artysta wystąpił w tle utworu „na żywo”, zabierając festiwalową publiczność w muzyczną podróż z udziałem Poli Negri z ekranu. Aktorkę możemy usłyszeć we fragmencie piosenki „Paradise” z filmu „Na rozkaz kobiety” (1932 r.) oraz w życzeniach dla wszystkich Polaków. Zapraszamy do odsłuchania teledysku.

Podziwiajcie dalej… talenty w filmie (3.03 min.) ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Mazowszu https://www.spmazowsze.pl/filmy/ oraz w widowisku Fundacji Arka z Bydgoszczy https://www.youtube.com/watch?v=0u1UXFfm810