IZBA PAMIĘCI

Lipnowska Izba Pamięci Poli Negri została otwarta 24 października 2005 r. podczas uroczystości związanych z odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej aktorce. Dzięki staraniom założycieli oraz osób systematycznie współpracujących z Izbą, udało się zgromadzić wiele cennych pamiątek, dokumenty, listy, fotografie.
Na półkach znajduje się wszelka dostępna na rynku wydawniczym literatura, obejmująca biografię artystki oraz publikacje na temat „starego kina”. W bogatej galerii zdjęć uwagę zwraca nie tylko uroda gwiazdy, ale przede wszystkim różnorodność kreacji scenicznych i filmowych, które miały duże znaczenie dla kształtowania kierunku i rozwoju kinematografii w tamtych czasach. Przeglądając tygodniki „Kino” (numery z lat 1931-1935) można zapoznać się z informacjami z „pierwszej ręki”- wywiady z Polą Negri oraz jej impresariatem, reportaże z planów filmowych, odcinki powieści, na podstawie których powstały scenariusze pisane specjalnie dla niej.
Oferta medialna zaspokoi wymagania najwybredniejszych koneserów dorobku artystycznego Negri, a wielbiciele jej talentu wokalnego mogą posłuchać nastrojowych romansów w jej wykonaniu. W Izbie można zakupić pamiątkowe zdjęcia i folder, a także odbić na nich pieczęć zaprojektowaną specjalnie na okoliczność powstania lipnowskich zbiorów.

 

– Wpisy do Księgi Pamiątkowej –