WSZECHSTRONNIE UTALENTOWANY GOŚĆ 9. PRZEGLĄDU „POLA I INNI”

Absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów.

W latach 1979 – 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 – 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. To aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach. Debiutował niewielką rolą u Jerzego Hoffmana w filmie wojennym „Do krwi ostatniej”.

W 1981 roku wystąpił u Andrzeja Wajdy w roli studenta w „Człowieku z żelaza”. W tym samym roku pojawił się też ponownie u Jerzego Hoffmana, tym razem w większej roli Wasylki w filmie „Znachor”.

W latach 80-tych występował w serialach „Lato leśnych ludzi”, „Pan na Żuławach”, „Siedem życzeń”, „Zmiennicy” Stanisława Barei. W latach 1998-2004 zasłynął z roli Tadzia Norka w popularnym serialu „Miodowe lata”, gdzie występował w duecie z Cezarym Żakiem.

Znany też z umiejętności tanecznych, które zaprezentował w programie „Taniec z Gwiazdami”.

Nagrody:

  • 1980: I nagroda na III PPA we Wrocławiu
  • 1987: wyróżnienie za rolę Czarnego Tanga w spektaklu Przeklęte tango Manuela Puiga w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie na XXVI Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych
  • 2003: nagroda dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę tytułową w filmie Kontroler Petera Vogta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Down Under 2003 w Darwin (Australia)
  • 2004: nagroda dziennikarzy za rolę tytułową w filmie Kontroler na przeglądzie filmów kina niezależnego OFFensiva we Wrocławiu

Polecamy oficjalną stronę internetową aktora: www.barcis.pl