EWA WOJCIECHOWSKA

Aby dopełnić przedfestiwalowe zapowiedzi nie można nie wspomnieć o pewnej przemiłej, niezwykle ciepłej i serdecznej osobie, która jest z nami od samego początku – od odsłonięcia tablicy pamiątkowej  naszej sławnej Lipnowianki.

Ewa Wojciechowska – z zawodu germanistka i dziennikarka- na co dzień bardzo zapracowana, już od paru lat znajduje czas, aby przyjechać do Lipna w ten ostatni majowy weekend.  Jak sama powiedziała, zauroczyło ją Lipno i legenda Poli Negri, podoba jej się  atmosfera na festiwalu i ludzie, którzy to wszystko własnymi siłami organizują.

Ewa w pracy…

No tak,  własnymi siłami, ale bez takich przyjaciół jak Ewa, trudno byłoby robić tak wielkie rzeczy.
W tym roku wesprze nas, prowadząc panel dyskusyjny „Gwiazda na emigracji”, a także poprowadzi Festiwalową Galę z Agatą Buzek.

Ewa jest  wszechstronna zawodowo, potrafi z powodzeniem realizować równolegle wiele projektów. Przez parę lat pracowała dla tygodnika „Gala”, współpracuje z magazynem „Bluszcz”, zrobiła cykl wywiadów zatytułowany „Historia Mody Polskiej, czyli wywiady z najsłynniejszymi projektantami mody czasów PRL-u”. W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN dzieli się z widzami ciekawostkami z życia gwiazd show-biznesu. Napisała książkę pt. ,,Miss Polonia. A jednak warto…Historie najpiękniejszych Polek”.

…i w stylu Retro

Z miłości do Retro  założyła i prowadzi na  www.facebook.com profil  WOALKA  –  dla wielbicieli mody, stylu i czasów dwudziestolecia międzywojennego.  Dla zakochanych w czarno-białych zdjęciach bez photo-shopa. Dla amatorów starego, niemego kina, gdzie królowały prawdziwe boginie ekranu. Dla tych, którzy lubią historie owiane mgiełką tajemnicy, jak woalką….
My również tam jesteśmy.
Zapraszamy także do   http://dziendobrytvn.plejada.pl/index.html