CASTING „POLA NEGRI POTRZEBNA OD ZARAZ”

W ramach wydarzenia  „Poli Negri twarz w Hollywood… potrzebna od zaraz”, którego Partnerem Głównym było Województwo Kujawsko-Pomorskie . Zaproszono Marka Probosza, polsko-amerykańskiego aktora filmowego i teatralnego, reżysera, scenarzystę, producenta, pisarza, wykładowcę aktorstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

Marek Probosz wykładał również teatr i film w Williams College w Massachusetts, w Emerson College w Los Angeles, w Akademii Teatralnej w Warszawie czy w Edgemar Center for the Arts w Santa Monica.

22 września o godz 10.00 w sali Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie odbył się wykład Marka Probosza na temat kariery Poli Negri oraz sztuki aktorskiej. Z późniejszej dyskusji z młodzieżą wynikało, że życie Poli Negri może stanowić inspirację dla młodych ludzi, którzy podkreślali, że aktorka urodziła się w małym miasteczku, a dzięki pracowitości, wytrwałości i odwadze potrafiła osiągnąć szczyty i stać się gwiazdą znaną na całym świecie. Następnie odbył się casting Marka Probosza „Pola Negri potrzebna od zaraz”.

Sześć uczestniczek konkursu z trzech szkół (Stawki koło Aleksandrowa Kujawskiego, Włocławek, Lipno) przygotowało kilkuminutowe scenki nawiązujące do wybranych filmów Poli Negri. Były to: Hiszpańska tancerka, Niewolnica zmysłów, Bestia, Sappho- Mad Love, Górska kotka. Dziewczętom w scenkach towarzyszyli statyści oraz odpowiednio dobrana muzyka, używano też rekwizytów.

Marek Probosz przyznał następujące miejsca:
I miejsce – Maja Bałdys  z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku,
II miejsce –  Patrycja Siedlecka z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie,
III miejsce – Natalia Naklicka z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie,
IV miejsce ex aequo – Aleksandra Gadomska z LO w Lipnie, Karolina Markowicz z LO we Włocławku, Julia Domańska ze Szkoły Podstawowej w Stawkach.

Dziewczęta oraz Marek Probosz otrzymali pakiety promocyjne przygotowane przez Urząd Marszałkowski, prezenty przygotowane przez LTK im. Poli Negri oraz pamiątkowe dyplomy.