BYDGOSKI ŚLAD POLI NEGRI

28 stycznia 2012 roku na bydgoskiej kamienicy przy ul. Zamojskiego 8 została odsłonięta tablica upamiętniająca fakt, że przez kilka lat dom należał do Poli Negri. Ostatecznie, w 1926 roku matka aktorki, Eleonora Chalupec pozbyła się nieruchomości, zresztą także wielu innych będących w posiadaniu Poli Negri, ponieważ w drugiej połowie 1922 roku Pola już zamieszkała w Hollywood. Od tego momentu w Polsce nie pojawiła się już nigdy.
Celebracja kolejnego miejsca związanego z naszą gwiazdą odbyła się z udziałem naszego stowarzyszenia oraz Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza, którzy odsłonili tablicę. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia było Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszcz.
W Hotelu Pod Orłem w trakcie dyskusji na temat biografii i kariery Poli Negri mieliśmy możliwość wysłuchania Tanga Notturno w oryginale, które przywieźliśmy ze sobą. Płyta jest w naszych zbiorach, ale Bydgoszcz udostępniła stary gramofon i w odróżnieniu do połączenia z Internetem, które się nie udało, poczciwy patefon nie zawiódł, a tym bardziej wspaniałe wykonanie szlagieru z 1937 roku w wykonaniu Poli Negri!