MARIA CZUBASZEK W LIPNIE!

Pierwsza dama polskiej satyry, autorka tekstów piosenek będzie gościem 5. Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki. Autorka spotka się z lipnowską publicznością 17 września (czwartek) o godz. 18:00 w kinie Nawojka w Lipnie. Rozmowę przeprowadzi Michał Gromada. Wstęp wolny!
Bezpośrednim organizatorem spotkania jest Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri.
Maria Czubaszek – pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Od 1960 związana była z Polskim Radiem, znana jest z tekstów satyrycznych prezentowanych w radiowej Trójce (najważniejsze słuchowiska: „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia”, „Serwus, jestem nerwus”). W 1980 ukazał się zbiór jej tekstów dla radia, telewizji i „Szpilek”, pt. „Na wyspach Hula-Gula”. Pisała teksty piosenek do muzyki m.in. Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Ryszarda Poznakowskiego i Jana Ptaszyna Wróblewskiego (najbardziej znane przeboje: „Rycz, mała, rycz” i „Wyszłam za mąż – zaraz wracam”). Występowała w serialu „Spadkobiercy”, prowadzi program internetowy „Magia Magla” oraz blog na portalu Wirtualna Polska. Od września 2011 roku jest gościem programu TVN „Szkło Kontaktowe”. W 2009 roku otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
5. edycja Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki jest organizowana przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri.