Natasza Urbańska – Laureatka POLITKI 2012

Natasza Urbańska – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa, piosenkarka i tancerka. Od 1993 roku związana z Teatrem Studio Buffo. Przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną odnosząc wiele sukcesów (wielokrotne Mistrzostwo Warszawy).

Do teatru Buffo została przyjęta jako tancerka, brała lekcje śpiewu i wkrótce otrzymała główną rolę w musicalu METRO. Teraz jest czołową artystką zespołu i asystentką reżysera, Janusza Józefowicza.

Natasza Urbańska brała udział, w wielkim międzynarodowym projekcie muzycznym Poland… „why not”. Nagrywała w USA oraz w Indiach, w Bombaju, a do współpracy dołączył także zespół Ace of Bace , Amr Mostafa oraz szkocki wokalista, Brian Allan.

W musicalu „Polita”, którego premiera odbyła się w Bydgoszczy 3 grudnia 2011 roku, Natasza gra Polę Negri wykorzystując swój talent wokalny, perfekcyjne umiejętności taneczne i akrobatyczne, przekazując jednocześnie widzowi dużą dawkę emocji i wzruszeń. Mamy nadzieję, że to zrealizowane w technologii 3D widowisko już wkrótce będą mieli szansę obejrzeć widzowie w innych krajach.

Ale już niebawem, 21 kwietnia Natasza wystąpi za oceanem, w chicagowskim Copernicus Center w spektaklu „Prawy do lewego”. Intensywna praca artystyczna, innowacyjność i wysoko ustawiona poprzeczka w zespole Janusza Józefowicza, to jest to, co Natasza kocha, „wtedy wszystko jest możliwe” – powiedziała w ostatnio udzielonym wywiadzie. Cenimy ją nie tylko za wytrwałość, urodę i konsekwentny rozwój, podziwiamy także jej piękno wewnętrzne, urok i spokój, jaki roztacza wokół. Życzymy realizacji kolejnych artystycznych wyzwań, sukcesów i radości z codzienności!